AMD Radeon RX 480 Beklenenden Erken Duyuruldu AMD Radeon RX 480 Beklenenden Erken Duyuruldu
3
Dünyanın en büyük iki ekran kartı üreticisinden biri olan AMD, son dönemde ekran kartı teknolojilerinde büyük atılımlar yapan Nvidia’nın gerisinde kalmaya başlamıştı. Özellikle yeni... AMD Radeon RX 480 Beklenenden Erken Duyuruldu

Dünyanın en büyük iki ekran kartı üreticisinden biri olan AMD, son dönemde ekran kartı teknolojilerinde büyük atılımlar yapan Nvidia’nın gerisinde kalmaya başlamıştı.

Özellikle yeni nesil seriler ve maxvell mimarisine geçilmiş olması Nvidia ekran kartlarının öne çıkmasının ana nedeni olmaya başlamıştı. Üstelik son olarak Nvidia’nın GTX 1080 serisini duyurmasıyla beraber AMD’nin bu alanda ikinci plana düşeceği görüşlerinin yayılmasına neden oldu. Fakat dev teknoloji firması Nvidia’nın ardı ardına attığı bu adımları tek bir hamle ile ikinci plana atmayı başardı. Bu ayrıcalığı sağlayan ise AMD Radeon RX 480 serisi ekran kartlarının duyurulması oldu.

4 GB Versiyonu Sadece 199 Dolar

Yeni ekran kartları ile piyasaya oldukça iddialı bir giriş yapacak olan AMD, bir anda gözleri üzerine çevirmeyi de başardı. Zira dev firma Nvidia’dan farklı olarak yeni nesil ekran kartlarını hemen her bütçeye uygun fiyat aralıkları ile piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu bağlamda özellikle oyun bilgisayarları için tercih edilen 4 GB AMD Radeon RX 480 ekran kartları için dev firma sadece 199 dolar gibi bir fiyat sunacağınız belirtti.

Bununla beraber 8 GB versiyon içinde 229 dolar fiyat sunacağı belirtilen AMD’nin yeni kartının polaris mimarisine sahip ve VR destekli olması da büyük bir artı olarak karşımıza çıkacak gibi. Tüm bu yönleri ile AMD 700 dolar gibi dev bir bütçe isteyen Nvidia GTX 1080 kartlarını geride bırakır mı bilinmez ama AMD’nin yarıştan kopmadığı kesin.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir