Microsoft Surface 3 Fişi Çekildi! Microsoft Surface 3 Fişi Çekildi!
Windows’un üst düzey seviyeye hitap eden cihazlarından olan Surface 3 için önemli bir gelişme bulunuyor. Surface 3 üretimi Aralık ayında durdurulacak ve satışları iptal... Microsoft Surface 3 Fişi Çekildi!

Windows’un üst düzey seviyeye hitap eden cihazlarından olan Surface 3 için önemli bir gelişme bulunuyor. Surface 3 üretimi Aralık ayında durdurulacak ve satışları iptal edilecek. Peki bunun sebebi nedir?

Microsoft’un son zamanlarda birkaç girişiminin başarısızlıkla karşılandığını gördük. Bunların başında Windows Phone işletim sisteminin kullanılmayışı ve tablet bilgisayarlara yönelimin azlığı söylenebilir. İşletim sistemi ile dünyada büyük bir hakimiyet sahibi olan firma, mobil anlamda kötü bir gelişme izliyor.

Surface 3 Yoğun İlgi

Aslında buradaki başarısızlık, kendi hedeflerinin öngörülen seviyede olamama durumu olduğunun altını çizelim. Keza Surface 3 için talep fazla ve stok tüketecek cinste olduğu biliniyor. Ancak gerekli arz ve talebin olmayışı; fabrikasyon sürecinde cihazın gelirden çok gider olmasına sebebiyet verebiliyor.

microsoft-surface-3-un-uretimi-durdurulacak-705x290

Bu tablet bilgisayarların vaat ettiği şeyler; incelik ve rahat Windows kullanımı. Ancak bazıları için bu çokta iyi bir avantaj değil. Gerekli performansı alamayan birçok kişi Mac cihazlarını tercih etmenin daha mantıklı ve yapılması gereken bir yol olduğunu söylüyor.

Surface 3 Teknik Özellikleri

1440p Kalitede 12 inç boyutlarında bulunan dokunmatik özelliğine sahip bu tablet bilgisayar, 3 farklı seçeneğe sahip işlemci bulunuyor. İ3, İ5 ve i7 intel Core 4. Nesil işlemcilerle beslenen bilgisayar için ayrıca 2 farklı RAM seçeneği bulunuyor. 4 GB ve 8 GB RAM versiyonları bulunan cihaz için bir alternatif ise depolamada görünüyor. Yine aynı şekilde 64 GB depolamadan 512 GB depolamaya kadar çıkabiliyor. Son olarak ise cihazda Windows 8.1 işletim sistemi bulunuyor.

Bu haber için hiç yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir